Є в продажі
Дика морква внесена до реєстру лікарської сировини багатьох країн і відноситься до арсеналу рослин з коронаролітичним ефектом та вірогідно встановленою, ліполітичною дією.
Хімічний склад добре вивчений і дозволяє розраховувати на протисклеротичну дію стеринів, олеїнової, ліноленової жирних кислот, вазопротективні, антиоксидантні та спазмолітичні властивості численних флавоноїдів, кумаринів та інших активних речовин.
Ще в 50-х роках минулого століття, в Харківському НДХФІ, з насіння дикої моркви була виділена сума флавоноїдів і названа «даукарин», який відрізнявся спазмолітичною, міотропною дією на мускулатуру коронарних судин. Дослідження показали, що терапевтичний ефект даукарина настає через 3-5 днів після початку прийому препарату і виражається в уповільнені і ослабленні нападів стенокардії, зниженні частоти прийому нітрогліцерину та інших судинорозширювальних засобів. При хронічній коронарній недостатності він знижує болі в області серця і за грудиною у стані спокою і після фізичного навантаження.
Крім того, підсилює спазмолітичну дію насіння моркви переважаючі компонент ефірної олії, такі як гераніол і кумарини. Вона бере участь в спазмолітичному ефекті, знімає спазми не тільки коронарних судин, а й гладких м’язів шлунково-кишкового тракту, бронхів та інших органів. Спільно з даукарином перешкоджає бронхоспазму, значно збільшує життєву місткість легень.
За рахунок вмісту даукостерину, який конкурує з холестерином за рецептори, препарати моркви дикої обмежують зворотне всмоктування холестерину з кишечника, знижуючи його вміст у крові.
Загальновизнана протиатерогенна активність β-каротину (міститься не тільки в коренеплодах), який позитивно впливає на функціональний стан судин.
Дика морква, завдяки встановленому, підтвердженому численними дослідженнями і клінічною апробацією, літолітичному ефекту, займає своє гідне місце в складі комплексів при хворобах нирок і жовчовивідних шляхів.
Демінералізуючу дію, а також сечогінну, що сприяє виведенню з організму оксалатів і фосфатів, підтверджують добрі результати практичного застосування насіння при нирковій патології, урокалькульозі.
Аналіз фармацевтичного ринку лікарських засобів на основі насіння моркви дикої показує, що такі відомі та ефективні препарати, як «Уролесан», «Урохолум» містять насіння в своєму складі. Вони з успіхом призначаються для лікування нефролітіазу, жовчнокам’яної хвороби, гострого і хронічного холециститу, пієлонефриту, сольових діатезів.
Насіння дикої моркви входить до складу лікарських препаратів, що випускаються в Європейських країнах.
Медицина Франції пропонує, в складі комплексів для очищення організму, дику моркву поєднувати з артишоком і ромашкою, а також з травами що очищають нирки
Практика застосування препаратів дикої моркви показує, що вони добре купірують напади ниркової коліки при уролітіазі, захворюваннях нирок, сольовому діатезі.
Внаслідок наявності значної кількості ефірних олій, насіння моркви виявляє виражені протимікробні властивості щодо Staphylococcus aureus, Escherichia coli, пригнічує ріст і розвиток Trichomonas vaginalis. Вивчення дії насіння на штамі золотистого стафілокока – 209 і кишкову паличку показали бактерицидну ефективність по відношенню до цих видів, навіть у розведенні 1:240. Біоактивні речовини насіння мають широкий терапевтичний діапазон і показують надійні антиоксидантні, протисклеротичні, гіпотензивні, протитромботичні, протикатарактні, антиканцерогенні властивості.
В останні роки центром інтересу до плодів дикої моркви стали альфатичні С17-поліацетилени, типу фалькарінол, які містяться в насінні у великій кількості (таких з’єднань близько двадцяти). Серед них, флоретін і кверцетин мають найвищу ефективність у зниженні життєздатності ракових клітин товстої кишки.
До того ж про протипухлинні властивості моркви дикої свідчать дані досліджень, які стверджують, що насіння інгібує процеси метастазування пухлин, підвищують апоптоз у мієлоїдних клітинах при аденокарциномі, знижують інтоксикацію, викликану раковим процесом.
Науковці рекомендують насіння моркви при гепатобіліарних порушеннях, в тому числі жовчнокам’яна хвороба, хронічний холецистит. Насіння чітко збільшує відділення жовчі, має холеретичну, солерозчинну, протизапальну, спазмолітичну, вітрогінну дії. Їх призначають, як протимікробний засіб, при дисбактеріозах, кишкових інфекціях, бродильній диспепсії, метеоризмі. Насіння моркви здатне захистити гепатоцити від пошкоджень. Це вказують зміни біохімічних показників крові при інтоксикаціях, зокрема викликаних прийомом парацетамолу.
Ефірна олія, що входить до складу насіння, сприяє поліпшенню функції печінки та жовчного міхура, що дозволяє використовувати препарати моркви при гепатиті, холециститі, виразковій хворобі шлунка і 12-палої кишки, при захворюваннях підшлункової залози.
Крім того, за рахунок ефірних олій, насіння моркви має стійку протиглистову дію. Воно послаблює активність життєдіяльності глистів, паралізує їх м’язи, сприяє їх швидкому виведенню з кишечника, що визначає спектр показань до застосування при глистових інвазіях.
Дані досліджень останніх років (2010-2015рр) вказують на широкі можливості стероїдних сполук дикої моркви (β-ситостерола і диосгенина), які затребувані в гінекологічній практиці при підвищеному рівні прогестерону. Препарати на основі насіння виявляють антипрогестагенну активність, сприяють пригніченню синтезу прогестерону в організмі.
Цікаві результати були опубліковані в журналі «Біологія і інтегративна медицина» (№5, 2017р), де насіння дикої моркви було представлено як стимулюючий засіб при занепаді сил, імпотенції, чоловічому безплідді.
Розширює діапазон фармакологічних ефектів використання препаратів з насіння моркви в неврологічній практиці. Медицина Європи пропонує розглядати їх, як засоби корекції емоційних станів, здатних знижувати підвищену психічну активність, підтримувати стресову стійкість організму на високому рівні.
Показання до застосування
Рекомендується як загальнозміцнюючий засіб профілактики порушень функції серцево-судинної системи, захворювань нирок і сечового міхура, а також до раціону харчування при наступних станах та захворюваннях:
– хронічна коронарна недостатність з болями в серці і за грудиною;
– стенокардія, ішемічна хвороба серця (комплексна терапія);
– пієлонефрит, нефрит;
– сольовий діатез;
– СКХ, НКХ, комплексна терапія (оксалати, фосфати);
– комплексна терапія нефролітіазу;
– ниркова колька;
– підгострі калькульозні пієлонефрити;
– хронічний холецистит, ЖКХ, ДЖВШ;
– підгострі калькульозні холецистити;
– порушення функції травлення;
– диспепсичні розлади (метеоризм, коліки);
– комплексна терапія глистових інвазій;
– гінекологія, як засіб з антипрогестагенной активністю;
– для корекції емоційних станів (комплексна терапія).
Спосіб застосування та дози
По 1-2 капсули 2 рази на день за 30 хвилин до їжі.
Лікувально-профілактичний курс 8-12 тижнів.
При необхідності повторити.
165,00 ₴