Є в продажі
Діоскорея належать до фармакотерапевтичної групи гіполіпідемічних, гіпохолестеринемічних, гіпотензивних засобів і є лідером серед лікарських рослин сприяючих зниженню рівня холестерину в крові. Вона має надійну репутацію протисклеротичного рослинного засобу при загальному, церебральному і коронарному атеросклерозі і заслужено займає позицію лідера серед профілактичних препаратів, здатних утримувати холестерин у стані колоїдного розчину, зменшуючи можливості його відкладень в стінках судин.
Коренева частина рослини, яка застосовується в медицині, містить стероїдні сапоніни, фітостерини, таніни, індол, оліго- і полісахариди, концентрує хром і селен. Біологічно активні речовини діоскореї забезпечують виражену протиатеросклеротичну, судинорозширювальну, гіпотензивну, протимікробну, седативну та інші види дії.
Аналіз медичних даних і практичного досвіду застосування препаратів діоскореї в клінічній практиці, показує їх високу ефективність в комплексному лікуванні атеросклерозу, особливо у осіб з високим рівнем ліпопротеїдів низької щільності (ЛПНЩ) і тригліцеридів в крові, артеріальною гіпертензією, з підвищеним ризиком ішемічного інсульту, інфаркту міокарда.
Біологічна активність сполук різних класів дозволяє впливати на причинні зв’язки розвитку патогенезу атеросклерозу та забезпечує цільову фітотерапевтичну підтримку організму за основними напрямками: коригує процеси всмоктування холестерину в кишечнику, перешкоджає акумуляції атерогенних ліпопротеїнів і холестерину в судинній стінці, робить прямий вплив на детоксикаційні можливості печінки, активізацію місцевого кровотоку. У механізмі протисклеротичної дії коренів діоскореї, велике значення має стимулюючий вплив на функцію печінки та жовчовиділення. За рахунок сапонінів, діоскорея активує синтез жовчних кислот з холестерину в печінкових клітинах, підсилює секрецію жовчі гепатоцитами та виведення холестерину, підвищує антитоксичний захист організму.
Вона достовірно знижує рівень β-ліпопротеїдів в сироватці крові, коригує співвідношення холестерин / фосфоліпіди, збільшує фракцію альбуміну, знижує концентрацію α2- глобулінів, послаблює нейродинамічні порушення, позитивно впливає на психоемоційну сферу.
Прийом діоскореї сприяє зменшенню головного болю, усунення шуму у вухах, стомлюваності, дратівливості, поліпшенню пам’яті, настрою, сну, концентрації уваги і загального стану.
Сапоніни діоскореї нормалізують судинно-тканинну проникність, ліпідний обмін, метаболізм холестерину. Встановлено, що вони мають холіноміметичну дію, розширюючи периферичні судини, активізують кровопостачання тканин, сприяють зниженню артеріального тиску. На регуляцію тиску впливає головний білок діоскореї – діоскорін і продукти його гідролізу. Вони пригнічують ангіотензин – конвертуючий фермент, тим самим контролюють гіпертензію. Сапоніни збільшують діурез, не надаючи шкідливої дії на нирки, тим самим також беруть участь у механізмі зниження тиску.
Крім того, діоскорін вносить найбільший внесок в корекцію симптомів менопаузи. Використання препаратів діоскореї, замість синтетичного прогестерону, послаблює хворобливі симптоми передменструального синдрому (ПМС), нормалізує гормональний фон, відновлює баланс між естрогеном і прогестероном, ритм менструального циклу, знижує ризик розвитку гормонозалежних пухлин, ендометріозу.
Дикий Ямс незамінний в гінекологічній практиці, особливо в період гормональної перебудови. За рахунок вмісту в коренях диосгенина, природного попередника прогестерону, діоскорея підсилює чутливість рецепторів до прогестерону, тим самим регулюючи баланс статевих гормонів, не допускає гормональні збої. Призначення препаратів діоскореї особливо виправдано в «бальзаківському», літньому віці, в період менопаузи, у випадках коли відзначається зниження вироблення DHEA (дегідроепіандростерону) наднирковими залозами і естрогену яєчниками.
Введення в раціон діоскореї попереджає розвиток дегенеративних захворювань судинного, обмінного характеру, в тому числі остеопорозу. Клініцисти відзначають, що прогестероноподібна дія коренів діоскореї сприяє накопиченню кальцію в кістковій тканині, пригнічує остеокластогенез, проявляє антиостеопорозну активність, підтримує метаболічні процеси в кісткових структурах.
Діоскорея затребувана в комплексній терапії цукрового діабету та його ускладнень. При діабетичної ангіопатії, ретинопатії вона сприяє оптимізації лікування, нормалізації протромбінового індексу, гемодинаміки, мікроциркуляції в сітківці ока і системі внутрішніх сонних артерій, позитивно впливає на коронарний кровотік, обмін ліпідів.
Рослина містить кортікостероїдоподібні речовини, які мають виражену протизапальну дію, тим самим сприяючи усуненню вогнищ запалення в органах, в тому числі урогенітальної сфери.
Препарати діоскореї показують добру переносимість, не мають побічних ефектів, вкрай рідко зустрічається індивідуальна непереносимість. Вони актуальні для профілактики і комплексного лікування захворювань осіб похилого віку, коли потрібно підтримати або відновити функції життєво важливих органів і систем, знизити ризик передчасного старіння.
Фітотерапевти Європейських країн вважають діоскорею засобом профілактики новоутворень у молочній залозі, матці, кишечнику, рекомендують її в комплексній терапії широкого спектра захворювань, таких як ожиріння, ревматоїдний артрит, синдром хронічної втоми.
Показання до застосування.
Рекомендується як загальнозміцнюючий засіб профілактики атеросклерозу, а також до раціону харчування при наступних станах та захворюваннях:
Спосіб застосування та дози
По 1-2 капсули 2 рази на день за 30 хвилин до прийому їжі.
Лікувально-профілактичний курс 8-12 тижнів.
185,00 ₴