Є в продажі
Значення для організму
Як відомо, до групи гострих респіраторних захворювань об’єднують інфекції з подібним патогенезом, шляхами передачі та проникнення в організм інфекції. Основний шлях зараження – повітряно-крапельний, хоча джерелом передачі вірусу може бути використаний хворим посуд, брудні руки, поручні в громадському транспорті і т.п.
Клінічний діагноз вказує на органне ураження (фарингіт, бронхіт) і можливу етіологію захворювання (вірусна, бактеріальна, із зазначенням відомого спектра збудника, наприклад: штам вірусу грипу А і В). До 90% випадків гострої респіраторної інфекції викликані респіраторними вірусами, вірусами грипу та позначаються терміном ГРВІ – гостра респіраторно – вірусна інфекція, яка потребує противірусної терапії.
Наявні в аптеках противірусні препарати не дають належного ефекту і володіють побічними явищами. Крім того, з огляду на те, що в більшості випадків ГРВІ легко протікають і не вимагають хімієтерапії, фітотерапевтичні засоби більш прийнятні і безпечні. До того ж рослини мають полівалентну дію на всі ланки патологічного ланцюжка, виявляють виражений противірусний ефект, здатні підвищувати імунітет, знизити температуру, шляхом потогінної дії, усунути або обмежити вогнища запалення в бронхах і легенях, катаральні явища, зменшити ризик розвитку ускладнень.
Постійним симптомом ГРВІ є кашель, який спрямований на відновлення прохідності дихальних шляхів. Лікувальні властивості грудних трав, в таких випадках, спрямовані на зниження в’язкості бронхіального секрету, поліпшення виведення мокротиння по бронхіальному дереву, активізацію миготливого епітелію бронхів і скорочення бронхіол. Враховується і здатність рослин переводити сухий непродуктивний кашель в більш вологий, з найкращим відкашлюванням, використовуючи відхаркувальний ефект рослин. Механізм їх дії заснований на полегшенні видалення секрету з дихальних шляхів, внаслідок зниження його в’язкості. Спазмолітична дія трав сприяє усуненню бронхоспазму.
Мета фітотерапії при респіраторно – бронхіальних інфекціях підтримати організм, знизити вірусне навантаження, не дати поширитися інфекції по дихальних шляхах, запобігти ускладненням.
Бронхіфіт – це оптимальний підбір трав цільового призначення для профілактики та лікування гострих респіраторних захворювань.
Рослини, що входять до складу, активують фактори неспецифічного захисту, відновлюють функції та структури організму, прискорюють одужання. Виявляючи виражену протизапальну, бактерицидну, противірусну дію, вони підвищують зростання і поглинальну здатність фагоцитарних клітин, інгібують резистентність вірусів грипу, згубно діють на розвиток патогенних бактерій, знижують інтоксикацію і вірусне навантаження. Збалансований склад формули має сечогінну, спазмолітичну, бронхолітичну дію, покращує відхаркування і виведення мокротиння, знижує ризик поширення запалення і розвитку ускладнень.
Показання до застосування.
Рекомендується як загальнозміцнюючий засіб профілактики респіраторних інфекцій та бронхолегеневих захворювань, а також до раціону харчування при наступних станах та захворюваннях:
– простудні захворювання, вірусні та бактеріальні інфекції (ГРЗ, ГРВІ, грип);
– захворювання верхніх дихальних шляхів (ангіна, тонзиліт); катари;
– бронхіти, в тому числі неспецифічні, з алергічним ухилом;
– хронічні бронхіти, пневмонія в комплексній терапії;
– в комплексному лікуванні пневмонії, бронхоектатичної хвороби, бронхіальної астми;
– зниження імунітету на тлі вірусної та бактерійної інфекції, простудних захворювань;
– інтоксикації (вірусні, бактеріальні);
– при високому ризику ускладнень при ГРВІ, грипі, бронхітах.
Фармакологічні властивості і дія складових рецептури:
Мати-й-мачуха – класична лікарська рослина, яка широко використовується при різних захворюваннях бронхів і легенів, входить до складу будь-яких грудних зборів. Надає пом’якшувальну, відхаркувальну, бронхолітичну і протизапальну дію. Застосовується в терапії хворих на ларингіт, трахеїти, бронхіт, пневмонію, бронхіальну астму, бронхоектазом, емфізему легенів. Полісахариди листя стимулюють імунітет.
Липа – суцвіття популярні при лікуванні ГРЗ, пневмоній, гострих і хронічних бронхітів. Має потогінний, жарознижуючий, бактерицидні, секретолітичні властивості. Сечогінні властивості липи сприяють вимиванню токсинів. Липовий цвіт зміцнює і оздоровлює організм, бере участь в блоці протизапальних засобів, доповнює лікувальний арсенал в пульмонології та фтизіатрії.
Меліса – визнаний модулятор настрою. В медицині використовуються лікувальні властивості: протимікробні, противірусні, в тому числі вірус герпесу, бронхолітичні, репаративні. Застосовується в комплексній терапії фарингітів, гайморитів, ГРЗ, ГРВІ, грипу, бронхітів.
Сосна (хвоя) – збуджує секрецію слизової оболонки бронхів, послаблює і пригнічує запальний процес, полегшує відхаркування, усуває явища трахеобронхіту, покращує дренажну функцію легенів; за рахунок шікімовой кислоти (основа «Таміфлю») захищає від різних вірусів, в тому числі грипу.
Бузина – квіти проявляють виражені протизапальні, сечогінні, жарознижуючі, відхаркувальні види дії, знижують симптоми вірусної інтоксикації, активують функцію кори надниркових залоз, підвищують захисні сили організму.
Береза (лист) – за рахунок сечогінного ефекту знижує вірусне і бактеріальне навантаження, активно підтримує детоксикаційну функцію печінки.
Журавлина (ягоди) – джерело вітаміну С, сприяє підвищенню імунітету, вимивання збудників інфекцій, незамінна при застудах, бактеріальних інфекціях, пригнічує утворення медіаторів запалення, знижуючи алергічні реакції.
Термопсис – належать до дихальних анальгетиків, має відхаркувальну дію, збільшує секрецію слизу в повітроносних шляхах, підвищує скоротливу здатність гладкої мускулатури бронхів, забезпечуючи та полегшуючи відхаркування при хронічних формах бронхіту, в тому числі у курців.
Чебрець – безпосередньо діє на патологічний процес, знімає спазми та покращує відхаркування, стимулює рухову активність миготливого епітелію верхніх дихальних шляхів, збільшує кількість секреторного відокремлюваного, розпушує запальний наліт, розріджує мокротиння та прискорює його евакуацію.
Спосіб застосування та дози: по 2 таблетки 2-3 рази на день за 30 хвилин до їди.
Лікувально-профілактичний курс 8-12 тижнів.
175,00 ₴