Є в продажі
Значення для організму.
В наш час порушення мозкового кровообігу є найважливішою медико-соціальною проблемою. У всіх країнах інсульти, як найтяжчі хвороби, катастрофічно «молодіють». Тенденцію до омолодження даної патології пов’язують з несприятливою екологічною обстановкою, стресами, небезпечним захопленням алкоголем і курінням.
Клінічна картина таких захворювань різноманітна і залежить від локалізації, розмірів вогнищ ураження в головному мозку. За даними ВООЗ, понад 60% хворих, які перенесли церебральний інсульт, відчувають функціональні розлади різного ступеня вираженості: порушення руху, координації, мови, інтелекту, пам’яті.
Постінсультна інвалідизація займає 1 місце серед усіх причин втрати працездатності.
Початковими проявами порушень кровопостачання мозку є розсіяні мікросимптоми, такі як головний біль, шум у голові, зниження працездатності, порушення сну.
До причин факторів відносять атеросклероз, артеріальну гіпертензію, вазомоторна дистонія. Крім того, порушення кровотоку може виникнути внаслідок спазмів судин, з яким пов’язують ішемічні інсульти. Часті підйоми артеріального тиску сприяють розвитку змін в стінках дрібних судин, що живлять глибокі структури головного мозку.
Щоб підтримати компенсаторні механізми в бойовому стані і не допустити розвиток порушень мозкового кровообігу та їх прогресування, рекомендується для профілактики використовувати лікарські трави, які можуть впливати на одну з головних проблем – слабкі судини.
Важливе значення в профілактиці порушень мозкового кровообігу мають гіпотензивні та протисклеротичні трави, здатні усунути причини підвищення тиску і рівня холестерину.
Іншим напрямком профілактики судинних порушень є активація кровообігу, яка забезпечується шляхом використання трав, коригувальних реологічні властивості крові, що поліпшують мікроциркуляцію.
Фітокомплекс Цереброфіт – Гліцин спрямований на усунення причин, що викликають порушення мозкового кровообігу. Служить відмінним засобом реабілітації та профілактики патологічних змін церебральних судин, перешкоджає агрегації тромбоцитів, знижуючи ризик утворення тромбів, позитивно впливає на механізми нормалізації артеріального тиску, зменшує концентрацію атерогенних ліпідів, стабілізує рівень холестерину, ліпідний склад крові.
Компоненти, що входять до складу комплексу, сприяють підвищенню енергетичного потенціалу мозку, поліпшують його активність, харчування клітин і кіснезабезпечення тканин, підвищують адаптацію до розумових навантажень, стійкість мозку до гіпоксії, усувають запаморочення, шум у вухах, головний біль, активізують інтелектуальні і розумові здібності.
Фармакологічні властивості і дія складових рецептури:
Гліцин – належить до клініко-фармакологічної групи засобів поліпшуючих метаболізм в тканинах головного мозку, пам’ять і інтелектуальні функції, є необхідною для організму амінокислотою, що сприяє засвоєнню цинку і магнію, підвищує стійкість мозку до гіпоксії, що зменшує прояви неврологічних розладів; блокує вироблення гормонів стресу, послаблює наслідки стресових впливів, алкоголю і наркотиків на центральну нервову систему; як ноотроп, захищає мозок від несприятливих факторів (церебропротектівна дія), прискорює відновлення після інсультів, черепно-мозкових травм, запобігає розвитку депресії.
Лецитин – діючі речовини лецитину прискорюють передачу нервового імпульсу в синапсах головного мозку, активують процеси творчої й розумової активності, сприяють формуванню і зберігання пам’яті, концентрації уваги, запобігає розвиткові атеросклерозу, старечого слабоумства, є надійним засобом захисту від наслідків інсульту і для його профілактики. Лецитин вважається «розумної» добавкою до їжі, зміцнює пам’ять і підвищує сприйнятливість до процесів навчання, поліпшує функції мозку, енергетичний потенціал його клітин. Затребуваний організмом при енцефалопатії, інсультах, травмах головного мозку, як засіб, який має нейропротекторну дію, що сприяє відновленню мозкового кровообігу після ішемії.
Арніка гірська – рослина входить до групи засобів, що поліпшують мозковий кровообіг, за дією прирівнюється до церебролізину. Використовується в формулах як заспокійливий і протиспазматичний засіб. Показана при гіпертонічних кризах, атеросклеротичних пошкодженнях судин, черепно-мозкових травмах, струсу мозку, головних болях і запамороченнях, крововиливах у сітківку, стенокардії.
Барвінок – за рахунок алкалоїду вінкаміну достовірно знижує судинний тонус, опір периферичних судин, розширює церебральні судини вибірково діє на артерії і мозковий кровообіг, усуває судинні спазми, покращує утилізацію кисню тканинами мозку, зменшує зону ішемії при мозкових інсультах. Точкою алкалоїдів барвінку вважаються артеріоли головного мозку барвінок проявляє негативний хронотропний ефект, не впливаючи на силу серцевих скорочень, за гіпотензивної дії трохи слабкіше резерпіну.
Череда – хороший адаптоген, мобілізує різні захисні механізми, в тому числі детоксикаційні. Будь-яка мозкова травма є показанням до застосування череди. Її включають в збори для підготовки до нейрохірургічним операціям і після них. Як коректор метаболізму, використовується при атеросклерозі, як стимулятора гемопоезу при анеміях. Володіє вираженими гепатопротекторними та імуномодулювальними властивостями, надає м’який діуретичний ефект.
Таволга – надійний судинний засіб, здатний запобігти інфаркту та інсульту. Саліцилати, що містяться в таволзі, є реальною підтримкою для серця і закупорених судин. Має високі антиоксидантні властивості, надає антигіпоксанту і стрес-лімітуючу активність при неврозах, ішемічної хвороби мозку, інсультах. НДІ мозку і людини РАМН використовує таволгу при дисциркуляторній енцефалопатії, гіпертонічної хвороби, інфарктах, інсультах, варикозному розширенні вен, її призначають при порушеннях мозкового кровообігу. За антиоксидантною та антігіпоксантною дією не поступається препаратам гінкго білоба. Трава таволги гальмує агрегацію тромбоцитів і еритроцитів, регулює тонус судин, підвищує стійкість мозку до гіпоксії, нормалізує індекс атерогенності, ліпідний склад крові.
Календула – надає заспокійливу дію на центральну нервову систему, знижує рефлекторну збудливість, помірно знижує артеріальний тиск. Клінічна практика підтверджує седативну дію рослини, з подовженням періоду сну, порушенням і поглибленням дихання, а також достовірні протисклеротичні можливості. Високий вміст каротиноїдів і вітамінів в календулі сприяє поліпшенню розумової діяльності.
Софора японська – природне джерело рутина. Ангіопротекторні властивості рослини підтверджені експериментально. У складі полікомпонентних зборів використовується для зниження проникності судин, при гіпертонічній хворобі, всіх видах крововиливів, на тлі підвищеної ламкості та проникності капілярів; володіє венотонічними, протиалергічними властивостями, запобігає органічним відкладенням на стінках судин, ризик тромбоутворення.
Валеріана – класичний седативний, транквилизуючий засіб, знижує рефлекторну збудливість в центральних відділах нервової системи та підсилює гальмівні процеси в нейронах кортикальних і субкортикальних структур головного мозку; робить позитивний нейрорегуляторний вплив на функціональні можливості серцевого м’яза, проявляє спазмолітичну, коронаророзширювальну і гіпотензивну дію, зменшує схильність до функціональних спазмів судин і ризик підвищення артеріального тиску.
Деревій – протизапальні властивості деревію пов’язані з дією ефірної олії, до складу якої входить хамазулен; має протиалергічну, кровоспинну, репаративну дію, як коректор метаболізму, показаний при атеросклерозі, цукровому діабеті, гормональних розладах. Відзначено гастропротектівна, протидіабетична ефективність деревію. Як гемостатик попереджає кровотечі і ніколи не дає тромбозів.
Звіробій – природний лікувальний засіб, використовується при ангіопатії, гіпертонічній хворобі, атеросклерозі, судомних станах. Клінічні дослідження встановили м’яку седативну, антидепресантну, анксіолітичну (протитривожне) види дії.
Екстракт готу кола – «трава пам’яті», покращує кровообіг і пам’ять, мікроциркуляцію, мозковий кровообіг і киснезабезпечення мозку, активізує розумові можливості, процеси мислення, заспокоює головний біль. Стародавні цілителі називали цю рослину «їжею для мозку».
Показання до застосування.
Рекомендується як загальнозміцнюючий засіб профілактики та корекції порушень кровообігу, а також до раціону харчування при наступних станах та захворюваннях:
– порушення мозкового кровообігу, в т.ч. ішемічний інсульт;
– невротичні стани; функціональні порушення центральної нервової системи з емоційною нестабільністю;
– порушення когнітивних функцій (процесів навчання, запам’ятовування, мислення);
– підвищені розумові навантаження (учні, студенти, творчі професії, працівники розумової праці, диспетчери і т.д.);
– зниження гостроти зору на тлі порушеної мікроциркуляції;
– дисциркуляторна енцефалопатія різної етіології, в т.ч. алкогольного генезу;
– зниження розумової активності; хронічний алкоголізм;
– затримка розумового розвитку на тлі спадкового алкоголізму;
– черепно-мозкові травми;
– як засіб поліпшує метаболізм в тканинах головного мозку;
– похилий вік (зі зниженням уваги, погіршенням пам’яті, порушенням сну);
– нейросенсорні порушення (запаморочення, шум у вухах, туговухість).
Спосіб застосування та дози
По 2 таблетки 2-3 рази на день за 30 хвилин до їди.
Лікувально-профілактичний курс 8-12 тижнів.
200,00 ₴